Par mums

SIA CELLARTE ir dibināta 2012. gadā, apvienojoties nozares speciālistiem bioloģijā un medicīnā ar mērķi veikt pētniecības, eksperimentālās izstrādes un ražošanas pakalpojumus biotehnoloģijās un dabas vielu ieguvē.

Šobrīd SIA CELLARTE specializējas dabas vielu ieguvē, izmantojot modernākās ekstrakcijas tehnoloģijas un ir meitas uzņēmums pasaulē atzītam pētniecības un jaunu tehnoloģiju izstrādes uzņēmumam.

SIA CELLARTE veic dabas vielu iegūšanas pētījumus gan laboratorijās, izmantojot laboratoriju ekstrakcijas sistēmas, gan vidēja apjoma ražošanas mērogos. Pētniecības un ražošanas pakalpojumu sniegšana ir saistīta ar liofilizācijas tehnoloģiju dabas vielām, kā arī superkritisko šķīdumu ekstrakciju, izmantojot ogļskābo gāzi (CO2) un sekundāros šķīdinātājus (piemēram, etanolu, ūdeni un citus, kas ir atzīti par drošiem izmantošanai pārtikā).

Papildus uzņēmums veic arī eksperimentālu lauksaimniecības darbību aptuveni 10 hektāru platībā, no tiem – 8 hektāri ārstniecisko kumelīšu (Matricaria recutita) un 2 hektāri kliņģerīšu (Calendula officinalis) stādījumi.

2020.gadā ražošanā ieviesta rūpnieciska mēroga superkritiskā šķīduma ekstrakcijas sistēma fizioloģiski aktīvu dabas vielu iegūšanai no ogām, augļiem un ārstniecības augiem pielietošanai sekojošās nozarēs:

Papildus tam uzņēmums plāno izstrādāt savu produktu līniju ar funkcionāliem produktiem, kuros tiks izmantoti uzņēmuma izstrādātie augstas kvalitātes dabas vielu ekstrakti:

Ņemot vērā uzņēmuma lielo pētniecības un dabas vielu ekstrakcijas pieredzi, SIA CELLARTE piedāvā arī līgumražošanas pakalpojumus dažādu augu izcelsmes produktu ražošanai, izmantojot liofilizāciju un superkritisko šķīdumu ekstrakciju.

SIA CELLARTE mērķis ir  augstas pievienotās vērtības produktu pētniecība un ražošana Latvijā, tādēļ cenšamies izmantot tikai Latvijas teritorijā audzētas izejvielas – ogas, augus un augļus, kā arī to pārstrādes atliekas, lai no tām iegūtu augstas pievienotās vērtības produktus. Sadarbojamies ar pārstrādes uzņēmumiem – esam ieinteresēti iepirkt no vietējiem ražotājiem ogu un augļu blakusproduktus, kā arī sadarboties to tālākas apstrādes procesos.

Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes – nelielas teksta datnes, kuras tiek saglabātas jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Uzzini vairāk!